Princové z Orientu

10. prosince 2016 v 4:04 | Karolina Kunstová
V rámci propagace menšin se zdůrazňuje, že jsou muslimové v české populaci inteligentnější, vzdělanější a movitější než průměrný Čech. Zřejmě proto tu mají právo být, taková malá antidiskriminace superhrdinů. Stejná věc ale - kupodivu - platí o českých emigrantech v Německu či USA. Pročpak asi?

Zřejmě proto, že ten, kdo odejde a v cizí zemi se uchytí a zapustí kořeny, nebývá průměrný. Emigrují ti, kdož mohou něco získat, ačkoli tím i dost ztratí - nejeden český intelektuál po odchodu do ciziny pingloval nebo se živil jako prodavač. Emigrují ti, kteří vidí šanci na lepší život a jsou odhodlaní si ho pojistit vzděláním, sňatkem, zakoupením se v dané zemi.

Za totality sem přišla spousta mladých chlapců z muslimských zemí kvůli vysokoškolskému studiu, jako příklad lze uvést třeba předsedu muslimských obcí Muneeba Hassana Alrawiho. Mladý muž z vyšší třídy, který vystudoval většinou ve své vlasti střední školu a má kontakty a peníze na to, dostat se do cizí země, často velmi vzdálené od původní vlasti, na vysokou školu, není průměrný mladý muž populace.

Doposud jsme se bavili o mužích, pojďme přejít k ženám. I když, tam není moc co psát. Školní docházka je sice ve většině muslimských zemí povinná, ale v zemích, kde se ženy ani nezaznamenávají do matrik, kdo odhadne, kolik jich do školy nechodí? Podle statistik je v Saudské Arábii gramotných téměř 94 procent mužů... o gramotnosti žen neexistují doklady. Nějaké gramotné ženy tam ale určitě jsou.

Nejnižší ženská gramotnost je zaznamenána v Nigeru, číst a psát tam umí pouze každá desátá žena. Podíváme - li se na gramotnost cekové populace, vyskočí to na dvacet procent... To znamená, že zde umí číst a psát třikrát více mužů než žen. A to už je velmi znatelný nepoměr. V Nigeru také neexistuje minimální věk pro sňatek... stejně jako v Saudské Arábii.

Davy, které se hrnou v současnosti do Evropy, to dokazují. Většina z chlapců umí jen pár slov anglicky, ale věří, že v nové zemi budou ženy, domy a majetky padat k nohám. Tvrdí, že jsou lékaři či inženýři, ale umí většinou sotva číst arabštinu, latinka jim nic neříká, a vysvědčení a diplomy zřejmě kdesi zapomněli. Tohle jsou opravdu průměrní obyvatelé muslimské země. Zádní exotičtí princové, ale nádeníci, kterým kdosi cosi nasliboval ve formě pohádky a oni jsou natolik neznalí světových poměrů a nevzdělaní, že jí věří.

A závěr? Nelze srovnávat nesrovnatelné. Muslimové, kteří už tu pár let jsou, nepatří do běžné populace své země. Jsou to synové vyšší třídy, kteří se většinou oženili s ženou místní či alespoň evropskou. Průměrný syn země v područí islámu vypadá opravdu jinak, než inženýr či lékař, s jiným majetkem, zázemím, vzděláním, cizími jazyky - a bývá bez titulu. Nehledě na to, že na gramotnost mu stačí odrecitovat korán.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama