Červenec 2016

Evropa, Afghánistán, Izrael... není to jedno?

15. července 2016 v 10:33 | Karolina Kunstová
Dvě stovky mrtvých při útoku na tržišti.
"To je v pohodě, ňákej Afghánistán, nám nic nehrozí, viď, mámo..."

Autobus v plamenech, zdevastovaný od výbuchu, ambulance rozvážejí ty, co přežili, po okolních nemocnicích.
"No jo, to ty Židi maj za to, jak jsou hnusný na Araby..."

Desítky mrtvých při jedné části útoku a další pravděpodobný atentát překažen.
"Francie? Co kurva dělají ve Francii? Tam maj přece civilizaci a ne velbloudy!"

Jak dlouho bude trvat, než to bude místo daných destinací Praha, České Budějovice, Jihlava? A chceme na to vůbec čekat?

Dokud teroristé rozsévali strach daleko, alespoň ze zeměpisného hlediska, bylo to většině lidí jedno, protože se nebáli o svůj život. Když to ale bouchne blíže, začnou panikařit. A tady by měl nastoupit stát jako učitel, jak v daných situacích jednat. V již zmiňovaném Izraeli útočníka často zneškodní ti, kteří jsou první na místě, běžní lidé, protože jsou to velkou měrou vojáci v záloze a zbraně mezi lidmi jsou rozšířené.

Možná... ale docela možná... proto chce vydat EU nové nařízení o zbraních. Nožem s čepelí do pěti centimetrů se kalašnikovu neubráníte. A nic víc nakonec lidem v pouzdrech nezbyde. Nevěřím, že se to zastaví u automaticky nabíjených zbraní, zbraně všeobecně přece zabíjejí. Jsou nebezpečné a lidé by je neměli mít.

Cui bono?

Komu se hodí bezbranné ovečky, které musí poslouchat? Komu se líbí nové reformy školství se všemi možnými úlevami, místo aby se děti učily více a pečlivěji, tak dostanou diagnozu a nemusí psát úkoly, počítat, číst? Komu se hodí nevzdělaný, bezbranný dav? Odpověď nechám na každém z vás.