Březen 2013

Jakou cenu má žena?

8. března 2013 v 21:01 | Karolina Kunstová
Žena má cenu dobře napsaného článku. Před pár lety proběhl médii případ, kdy hlava palestinského klanu nabídla některou ze svých dcer vhodných ke sňatku iráckému novináři za to, že hodil po americkém prezidentovi botu a případ náležitě rozmázl v médiích. Upozorňuji, že lhostejno kterou.

Žena má cenu velkou, dokud je mladá a krásná. Může rodit děti a potěšit oko muže. Muslim má za své zásluhy, už jen za to, že je muslim, přece nárok na všechny ženy, pokud nejsou manželkami jiných muslimů. Vlastně, muslim má nárok na všechny ženy, které vidí a nejsou zahalené. Tím přece dávají najevo, že jsou k mání.

Pokud je žena zahalená, mladá, panna a muslimka, má cenu nejvyšší. Může být provdána za některého ze spolubratří a je i cenným platidlem a pečetidlem mírových smluv mezi rodinami. Lze jí nabídnout i jako odměnu. Proto má správný muslim usilovat o co největší počet dětí, nejen chlapců, ale i dcer.

V islámu není žena jedinec. Je jen kus, který může být prodán, ačkoli se sňatkem nesouhlasí, může být darován, může být pečetí smlouvy či luxusním úplatkem. Trochu prestiže získá, pokud porodí syna. Pak může doufat, že se o ní syn ve stáří postará, a má jistější postavení ve společnosti díky své "schopnosti".

Slušná, mladá a plodná muslimka je snem všech muslimů. Zalidnit svět svými dětmi, sebrat nevěřícím všechnu moc, majetek, ženy... co víc si může muslim přát? Přesně tohle od něj Alláh přece chce! A plnit Boží příkaz je nejlepší, nejkrásnější, nejsvětější...