Prorok nebo epileptik?

4. listopadu 2010 v 19:47 | Karolína Kunstová
Prorok Mohamed trpěl. Alláh si ho vybral jako proroka, což mu sdělil posel boží, zvaný Džibríl. Každou návštěvu Alláhova posla Mohamed odnesl zhoršením zdravotního stavu.V průběhu návštěvy posla trpěl prorok křečemi, jeho obličej měnil barvy, stažení hrdla měnilo dech v chroptění, měl zrakové i sluchové halucinace, slýchal zvonění či hlasy. Hlasy přikazující mu hlásat slovo Alláhovo mezi lidi i za cenu jakýchkoli obětí.

Ubohý Mohamed díky znalosti židovských a křesťanských spisů odmítal uvěřit, že se ho zmocňují džinové, což mu tvrdili lékaři jeho kmene. Své záchvaty pochopil jako boží znamení, že je vyvoleným pro zaznamenání božského slova. Mohl je také provokovat některými tehdy užívanými psychedelickými prostředky, možná opiem, ale to by se záchvaty zhoršovaly a Mohamed by se nedožil svého věku, nejspíš by zemřel jako narkoman díky potřebě zvyšování dávek daleko dříve.. Pravděpodobnější je organická příčina, zřejmě epilepsie.

Vím, že epilepsii znali už starověcí lékaři, a dělili jí do několika skupin. Nejčastější byla zřejmě vrozená epilepsie, kterou trpěl pravděpodobně Julius Caesar, velmi častá byla i epilepsie poúrazová, především u vojáků. V pouštním podnebí Mohamedova rodiště se ale často vyskytovala ještě jedna forma - epilepsie způsobená parazity. Infekce tasemnicí nebo cerkáriemi by ložiska v mozku a jimi způsobenou epilepsii docela dobře vysvětlovala, i její postupné odeznění.  

Mohamed jako dítě žádnými záchvaty netrpěl, takže vrozenou epilepsii můžeme vyloučit. To, že by utrpěl nějaký úraz, vyloučit samozřejmě nelze, ale rozhodně ho neutrpěl v boji, protože první bitvu svedl až dávno po zjeveních. Nejpravděpodobnější se tak jeví epilepsie parazitární. Islám tedy vděčí za svůj vznik malé škrkavce, zdárně se množící v prorokově mozku. Zde je vidět, jak všemocný je Alláh. Z červíka udělat světové náboženství, to už vyžaduje notný kus šikovnosti...
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 A.S.Pergill A.S.Pergill | E-mail | 22. listopadu 2010 v 22:21 | Reagovat

Existuje jedna epizoda, která vaši teorii vyvrací: Když si Mo bral 6letou Aishu, tak to byl standardní politický sňatek. Že ji od samého počátku sexuálně nekoitálně zneužíval, to byl v té době a v Arábii velice rozšířený zvyk. Když ale v jejích 9 letech projevil svůj záměr s ní mít vaginální sex, tak tím vzbudil veliké pobouření jak mezi rodinou Aishy, tak i mezi svými příznivci. A najednou na něj sestoupil archanděl Džíbraíl a sdělil Alláhovu vůli, že vaginální sex s devítiletými je přesně to pravé. Takže tahle příhoda prakticky vylučuje, že by VŠECHNY Mo vize a hlasy měly patologický původ (pokud vyloučím z tohoto pojmu psychopatii a sociopatii).

2 Karolína Kunstová Karolína Kunstová | E-mail | Web | 3. prosince 2010 v 9:32 | Reagovat

Psychopatie ovšem mohla být také způsobena změněným chemismem mozku - nebo spíše jen zesílena. A za změnu mohli parazité ( co jiného je tropický amok? ). Mohamed byl psychopat zřejmě od narození, minimálně citová plochost je zde znát v jednání od útlého věku, a parazité to jen "dotáhli".

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama