Kult násilí

5. listopadu 2010 v 22:57 | Karolína Kunstová
V Čechách se uvádí, že se s domácím násilím v Čechách setká za život asi čtyřicet procent žen. SETKÁ je to správné slovo, protože většina žen po první facce opravdu odejde - proto si myslím, že násilníků nebude čtyřicet, ale jen zhruba dvacet procent - do statistik se navíc počítají  i ojedinělé excesy, nejen dlouhodobé násilí. U nás se žena může účinně bránit, a hlavně - může odejít. U muslimů sama odejít nesmí, protože domácí násilí je přikazováno svatou knihou a odchodem by se vzpírala své muslimské podstatě.

Verš 4:34, nabádající k bití žen, je součástí koránu. Musí ho poslouchat každý muslimský muž a proto je stavěn na stejnou úroveň jako například příkaz k pěti denním modlitbám. Neuposlechnutím se protiví víře, potažmo Alláhovi, a přestává být správným muslimem. Nechá - li ženu býti neposlušnou, nejedná jako muslim, ale - logicky - jako hlupák.

Dovolte mi opravit všeobecně vžitý omyl, dle kterého byl Mohammed slitovný a proti bití žen. Mohammedovi jako vůdci kmene si chodily stěžovat bité ženy, a on, místo aby se zastal týraných bytostí, prohlásil, že tyto ženy "nejsou těmi nejlepšími z vás". Jejich mužům jen zopakoval verš o tom, jak zacházet s protivícími se ženami - odsunout je na druhou kolej a zbít.

Žena je u muslimů brána jako nesvéprávná bytost, která se o sebe nedovede sama postarat. Je nutno jí uzavírat doma, protože by si jí mohl někdo všimnout. Je nutno jí nedávat pravomoce, protože by jich mohla zneužít. Je nutno jí občas výchovně zbít, protože může být vzpurná, neposlušná a rebelovat proti svému pánu.

Muslimka není plnohodnotná žena. Je věcí, která je vhodná k potěšení, na hraní, na ozdobu. Majitel ji může vyhodit, když se mu už nelíbí, a pořídit si novou. Bití je bezvýznamné, stejně jako když nakopnu šuplík, o který jsem se praštila do nohy. Tak proč vlastně islám stojí o ženy?

 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Atllanka Atllanka | E-mail | Web | 7. listopadu 2010 v 11:08 | Reagovat

Proč asi... Kdo by na ty všeslitovné opravdové muslimy dělal? A strkat to pořád do kozy, osla a nebo kámošovo zadnice také asi časem unudí :)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama