Veni, vici, islám?

13. října 2010 v 0:17 | Karolína Kunstová
Masově rozšířená emigrace z islámských zemí je zdůvodňována spoustou důvodů. Hladem, pronásledováním, totalitou. Co už se neříká, je, že není možná tak docela náhodná. Je - li muslim nespokojený se situací ve své zemi, má možnost zmiňovanou v mešitě imámem  - emigrovat a rozšířit tak slávu Alláha do co největšího prostoru a času.

Povinností každého muslima je sloužit Alláhovi, a Alláh je poněkud despotický pán. Nutí své ovečky, aby multiplikovaly zdroje. Nejen že se musí množit, co síly stačí, ale měly by mu získávat i nová území a zalidňovat je mladými muslimy. Mají-li totiž více dětí, začne za pár generací být rodinná chýše těsná a rodina expandovat prostě musí.

Je velice zvláštní, že se muslimové nestěhují do muslimských zemí. Proč, kupříkladu, nefunguje emigrace třeba z Alžíru do Maroka, ale funguje emigrace z Alžíru do Francie, takto křesťanské země? Muslimové míří do Evropy, ne do Afriky a Asie. Putují tam, kde dostanou zdarma sociální dávky, třeba na děti, které ovšem vychovají jako muslimy a ne podle norem "plátce".

Občané by měli být obeznámeni s veřejnými záležitostmi, dodržovat morální kriteria země, jejímiž jsou občany, a měli by mít dovednosti potřebné pro účast na veřejném životě. Jak může mít dané znalosti a zkušenosti žena, kterou napřed otec, pak manžel nepustí na krok z domu, nezná jazyk "své" země, není vychovávána v jejích hodnotách - jednoduše nemůže mít žádné. A nemůžou je mít ani její děti.

Ve škole se děti muslimů učí normy státu, kde žijí, výchova je poněkud jiná věc. Matka, která vyrostla v područí islámu, má děti muslimy. Už Jan Komenský zdůrazňoval, že vzdělaná matka má vzdělané děti, jednoduše proto, že předá dětem svou výchovu a tím ji zúročí. Pokud se tahle pasáž života zanedbá, je to špatně. Proč asi má tolik Vietnamců k dětem českou chůvu? Aby se přizpůsobili. Oni se integrují v plném slova smyslu.

Muslimové se integrovat nechtějí, nemohou nebo nesmějí? Odpověď nechám na každém z vás.
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 lapis lapis | Web | 13. října 2010 v 1:38 | Reagovat

V súboji hodnôt vyhráva ten početnejší (silnejší). Zatiaľ ich tu je menej a musia držať zobák, otázkou je dokedy ich počet bude menší. V tomto smere podporujem Sarkozyho a jeho politiku rušenia ženských buriek na školách aj keď to je už celkom na hrane.  Pre mňa ako agnostika sú všetky verejné náboženské prejavy neprijateľné či je to islam, hindu, kresťanstvo. Však keď sa im nepáči môžu sa odsťahovať k islamskému hrdinovi Kadafimu do Líbie. Ten ich dá do laty.

2 Atllanka Atllanka | Web | 15. října 2010 v 20:22 | Reagovat

Jo, to bylo pořád řečí, jak strašíme islámem a ejhle, oni už kandidují i do zastupitelstev a v Brně dokonce na starostu!

3 Richard Richard | E-mail | 6. listopadu 2010 v 12:36 | Reagovat

Doporučuji jediné, tři děti ve středostavovské rodině a bude pokoj, levičáctí intelektuálové sem přestanou zvát gastarbeitry ze zaostalých zemí. Jsem muslim, narodil jsem se zde a nehodlám se stěhovat jinam, přestože jsem jeden čas právě o Maroku uvažoval.. Konstituční monarchie, muslimská k tomu, co lepšího by si mohl muslimský monarchista přát?!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama