Proč nepovolit mešitu?

24. srpna 2010 v 1:47 | Karolína Kunstová
Islám je podle svých oveček náboženstvím míru. Protože jsou k sobě vždy uctiví, milí a příjemní, chtějí se setkávat co nejčastěji a staví si k tomu krásné domy, nazývané mešity. Mešita slouží společenskému životu a každý muslim v ní najde radu a útěchu. Najde však zde i něco jiného. Je - li příliš rozhořčen na svět, v kterém žije, nalezne zde psychickou i věcnou podporu k pomstě. Ne nadarmo se proslýchá, že mešity slouží jako sklady. Sklady věcí potřebných k praktikování islámu, sklady zbraní a trhavin, sklady lidí s pošramocenou duší.

Mešity slouží i ke vzdělávání. Jako učitel zde slouží imám, učící děti recitovat korán, často i číst a psát v jazyce koránu, protože arabština není rodným jazykem devadesáti procent muslimů. Díky tomu, že korán nemá žádného nejvyššího duchovního, je každý imám nejvyšší autoritou pro svou náboženskou obec a jeho slovo je zákonem - rozhoduje spory, radí muslimům s životními problémy, dává dohromady vhodné potencionální páry. Smí to být pouze muž. K imámství se z žen nejblíže dostala Fatima al-Zahra, Mohamadova dcera, kterou označují za neomylnou, ale nikoli za imáma.

Je zbytečné ptát se žen na dění ve svatostánku. Jsou považovány za emotivní, poněkud naivní a nedůvěryhodné k podobným vážným tématům. Nemají ani přístup do prostor, které slouží "vážným" účelům, smí jen do své galerie a vyhrazených prostor, kde se zase nesmí vyskytovat mužští návštěvníci. A - kromě čečenských "černých vdov" odpalujících se v Rusku - se v Evropě zatím atentátnice nevyskytují.

Kolem mešity by se měly dodržovat jistá pravidla. Špatné je řeznictví s prodejem vepřového masa, obrazárna z důvodu zobrazování lidských tváří, knihovna ze stejného důvodu, hospoda, prodejna alkoholu,  vzhledem k tomu, že alkohol se prodává i v supermarketu, tak ani supermarket, samozřejmě ne synagoga či modlitebna jiné víry...

Muslimové se podle svých pravidel mohou modlit kdekoli a Alláh jejich modlitbu vyslyší. Proto jsou mešity v zemích nevěřících spíše bezpečnostním rizikem, než nutnými místy modliteb. Dalšími mešitami si tedy jen zaděláváme na pořádný problém a otvíráme díru v obraně země, nemluvě o tom, že se sem přistěhují další muslimové a jejich rodiny, k nám, do země zaslíbené. Mešita do Čech zkrátka nepatří.
 

10 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 ateistka ateistka | 25. srpna 2010 v 7:54 | Reagovat

bravo!

2 Martin Martin | 26. srpna 2010 v 12:54 | Reagovat

Zajímavý pohled na věc, díky :)

3 habr habr | 27. srpna 2010 v 6:05 | Reagovat

Mesity do Ceske Republiky rozhodne nepatri a v podstate za soucasne situace, kdy se islam ukazuje jako nasilna stredoveka nabozenska sekta nepatri vlastne vubec nikam. Nesmyslne fatwy, tresty smrti za odpadlictvi, sekani koncetin za kradeze, podradne postaveni zen, nenavist k jinym nabozenstvim,  groteskni obyceje vseho druhu, atd. To by myslim normalnimu cloveku melo stacit, aby v tom mel jasno. Islam je ve sve soucasne podobe naprosto neslucitelny nejen s demokratickymi ale i lidskymi a moralnimi hodnotami civilizovaneho sveta. Ostatne je videt, jak blahodarny ucinek ma islam na lidskou spolecnost. Staci se jen podivat v jaketo rajske zahrady se promenuji islamske zeme.

4 Muslimka Muslimka | Web | 1. září 2010 v 13:58 | Reagovat

To takovy hruza co vy pisete Allah je vecny a moudry on vas potresa! ...my nevadi mesita bude va Strakoice a velka!!! ...video tady http://www.youtube.com/user/Muslimkacz

5 nekdo nekdo | 25. května 2011 v 13:14 | Reagovat

snad si nemyslite, ze bez mesit se mezi muslimy nebudou sirit nebezpecne myslenky. zakazem mesit spis ztizite praci bezpecnostnim slozkam, protoze situace, kdy se mnoho muslimu styka v mesitach (dokonce si treba i vybiraji mesitu, jejiz zamereni je jim nejblizsi), je pro bezpecnostni slozky mnohem prehlednejsi, nez sledovat komunity, ktere se schazeji nekde po bytech
ostatne veta "Dalšími mešitami si tedy jen zaděláváme na pořádný problém" nema v clanku moc velke oduvodneni. proc je problemem? protoze kdesi v africe maji v mesitach trhaviny? protoze se tam siri myslenky?

6 sandra sandra | 14. července 2011 v 14:49 | Reagovat

jste akorát zaujatí televizí a všemi médii, moc čumíte na televizi a internet...... Slyšíte například terorismus a, už je v tom muslim ............ Je to lež!!!

7 Yany Yany | E-mail | Web | 29. června 2012 v 10:50 | Reagovat

Moc dobrý. Těším se na další

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama