Dospělé děti

29. července 2010 v 1:30 | Karolína Kunstová
V roce 1984 iránský prezident Ali Akbar Rafsanjani prohlásil,  že muži od dvanácti do sedmdesáti dvou let jsou vítanými dobrovolníky ve Svaté válce. Většina islámských duchovních jde ještě dál a označuje to za svatou a nevyhnutelnou povinnost muslimů, kteří tím mají zaručenu přímou jízdenku do ráje.

Použít děti jako prostředek víry, to už tu kdysi bylo. Ve třináctém století se vydaly na dobytí Božího hrobu i dvě výpravy dětí s křížem na pláštích. Než prošly Evropou, jejich davy se ztenčily, zbytek, který hodlal překročit moře, zajali arabští piráti a nadělali z nich otroky.

Dětští vojáci se vyskytovali v každé společnosti a pravděpodobně se vyskytovat budou. Jejich páni využívají pružnosti dětské mysli, která je ještě tvárná, a proto je schopná mnohem krutějšího jednání než mysl dospělá, nejedná - li se o psychopatickou osobnost. Využívají nimbusu nevinnosti, díky kterému se dostanou děti k zamýšlenému cíli mnohem blíže a mohou efektivněji zabít.

Díky civilizované výchově považujeme děti za děti, i když svírají v ručkách samopal. Málokdo by byl schopen vystřelit na desetileté dítě s nabitou zbraní v pohotovostní poloze, nebo by vystřelil příliš pozdě. Naučený nátěr "postavení světa" prýská příliš pomalu na účinnou reakci. To na vlastní kůži poznali Rusové, když Čečenci sestavili armádu i z dětí od jedenáctého roku věku.

Děti jsou zneužívány i jako bomboví atentátníci. Na Youtube je klip, kde čtrnáctiletý palestinský chlapec obalený výbušninou zkouší projít přes celnici do Izraele. Celá věc je o to horší, že jde o mentálně postiženého chlapce s duševní úrovní malého dítěte. Malí muslimové se Alláhovi opravdu hodí ke všemu a výcvikové tábory palestinských dětských vojáků to jen potvrzují. Chlapci do nich vstupují v začátku školní docházky a kromě čtení a psaní mají i takové předměty, jako je složení samopalu, kolik lze zabít najednou Izraelců, jak co nejúčinněji zemřít a vzít s sebou spousty nevěřících...

Rozdíl mezi využíváním muslimských a nemuslimských dětí pro válečné účely existuje. V nemuslimském světě jsou dětští vojáci zneužíváni pro boj v existujících konfliktech, většinou jako nositelé vzkazů, bubeníci atp., v muslimském jsou a priori vojáky, když dosáhnou dvanácti let věku. Mohou - li se modlit, mohou také bojovat za svatou věc.

Je mi jich strašně moc líto. Nikdy jim nebylo dovoleno dospět. Bylo jim dovoleno jen zemřít.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Esmaat Esmaat | 29. července 2010 v 10:04 | Reagovat

super článok

2 joan.j joan.j | 3. srpna 2010 v 14:36 | Reagovat

Ano,to je "palestinská" běžná realita.Děkuji za shrnutí

3 Ota Ota | E-mail | Web | 29. března 2012 v 14:08 | Reagovat

Jo jo , moje řeč

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama