Jsme příliš civilizovaní?

14. dubna 2010 v 14:40 | Karolína Kunstová
Mezinárodní organizace se snaží přesvědčit vlády států s předčasnými sňatky, že by se měla celosvětově určit hranice pro vdavky dívek mezi osmnácti a dvaceti lety. Tehdy už jsou dívky plně dospělé a schopné se samy rozhodnout, že chtějí žít s mužem jako se svým manželem, a tělesně dozrálé natolik, aby jim případné těhotenství neublížilo.   

Muslimové se rozčilují, že znásilňujeme jejich práva, když se je pokoušíme přesvědčit, aby ustoupili od dětských sňatků. Tvrdí, že sňatky dospělých žen jsou jen pro společnosti, kde je běžný předmanželský poměr, a že jejich dívky nevydrží čekat až do doby zletilosti, ale zláká je nemanželský sex a tím se vystaví postihu islámských zákonů. Mají pro to argumenty, které podporují psychologicky i vědecky.

Mladičká nevěsta je prý poslušnější než dospělá. Ano. Je, protože je jako každé dítě odloučené od rodiny traumatizována novým, nepříliš přátelským prostředím ( nemůžeme očekávat, že jí ostatní ženy v harému přijmou s otevřenou náručí, když jí jejich pán chce dávat od nynějška přednost, už jen pro pocit novosti ). Je, protože je vystresovaná tím, co se od ní očekává. Dítě není na sex připraveno a znamená pro něj nepochopitelnou bolest od někoho, koho mu označí jako jeho pána, i když mu má říkat zawj, manžel.

Mladičká nevěsta si rychleji zvykne na nové prostředí. Ano. Ví, že jí nic jiného nezbývá. Muslimští duchovní se už ale nezabývají křehkostí dětské dušičky a pošramocením, které brzký sňatek způsobí. Dítě přijde o své dětství a je nuceno co nejrychleji dospět. Poměrně často také brzy otěhotní, vždyť prorok byl natolik prozíravý, že určil jako podmínku styku s dívkou dívčinu první menstruaci. Arabští mullové tvrdí, že na jihu dívky dospívají mnohem rychleji a jsou zralé ve dvanácti na to, být matkami. Tělesně možná. Duševně ne.

Mladičká nevěsta je zkrátka výhodná. Výhodná pro svého manžela, ne pro ni samu. Lépe se ovládá, místo drahých věcí jí uplatíte lízátkem, nemá šanci poznat jiného milence a tudíž porovnávat kvality manžela. Proto je tolik jednostranných dětských sňatků ( dospělého muže a dívenky ) v arabských státech. Ohánějí se prorokem, zákony, zvyklostmi... a ve skutečnosti jsou líní. Líní si získat dospělou ženu, do které se musí investovat čas, peníze a láska. Koupit si dítě je jednodušší a nepotřebuje to skoro žádnou námahu.

Matky s brzkými sňatky svých dcer nezřídka souhlasí. Připadá jim to jako nejlepší možnost, aby se jejich holčičky měly do budoucna dobře, měly co jíst a neukamenovali je za nemanželský sexuální styk. Nesouhlasí - li, je tu vždy možnost dcerku unést, znásilnit a pak si jí vzít. Nebo vlastně znásilnění ani není nutné, stačí, že bude pohromadě s mužem, který není mahram, příbuzný, a nebude u toho dívčina matka či jiný příbuzný. Nepříbuzný muž ucházející se o svatbu, totiž smí dívku vidět jedině zahalenou a slyšet její hlas.

Argumentovat tím, že ranný svazek je věcí zvyku, neobstojí. Ale chtějí arabští zákonodárci, aby jakýkoli argument obstál? Nebo je pohodlnější dál prodávat děti?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Atllanka Atllanka | Web | 14. dubna 2010 v 15:33 | Reagovat

Velmi dobrý a pravdivý článek, jen bych dodal, že jedna z miožností, jak získat levně ženu je i zblbnout nějakou zakompexovanou Evropanku, nejlépe Češku. Ty husičky je dokonce tahají sem a rodí jim muslimčátka. Mrkni sem: http://egypt.orbion.cz/diskuse/manzelstvi-s-egyptanem-144/#diskuse

P.s. četla jsi již na Atllance Stoning of Soraya - Kamenování Sorayi? Jsou tam suprovní videa, ze Stoningu i z Květu pouště... Kdybys chtěla celé filmy, napiš.

2 Karol Karol | E-mail | Web | 14. dubna 2010 v 15:40 | Reagovat

Atllanko, děkuji za link, byla jsem tam číst nedávno, našla jsem ho při hledání něčeho úplně jiného ( klasika, člověk najde největší perly, když nehledá... ). Četla jsem a jsem jen opět více znechucena islámem...
Děkuji za nabídku, momentálně jí nevyužiju, ale přihlásím se později.

3 pavla pavla | 8. května 2010 v 13:51 | Reagovat

islám by měli zakázat stejně jako fašismus je to náboženství nenávisti, horšího zla už není

4 Daniel Puschman Daniel Puschman | 16. července 2010 v 18:54 | Reagovat

Výborný článek.

5 Beastasylum Beastasylum | E-mail | Web | 18. listopadu 2010 v 11:31 | Reagovat

Krásný blog, vše je čtivé.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama