Filozofie zániku

7. dubna 2010 v 0:07 | Karolína Kunstová
Ten, kdo zemře pro Alláha, má zaručený ráj, ať už předtím spáchal jakýkoli hřích. Oběť života znamená oběť nejvyšší, oběť z lásky ke svému Bohu. Na co žít na zemi, vychovávat své děti, pracovat, být se svými blízkými? Alláh přece nabízí mnohem lepší variantu a natahuje svou nedočkavou náruč po každém, kdo je ochoten tuto oběť přinést.

Islám učí, že zemřít pro víru je nejvyšší blaho. Nemůže se tomu vyrovnat pozemský život se všemi příjemnostmi, jakými jsou dobré jídlo, pití, sex či láska. Alláh učí, že má muž ženu a žena muže chovat v uctivosti, milovat jej není nutno. Vlastně by si měl muslim svou lásku schovávat pro Alláha a projevovat jí jeho prostřednictvím všem. Tedy nikoli muslim, ale Alláh v něm miluje veškeré souvěrce

Slyší-li dítě odmalička, že smrt za svatou věc je nejlepší možnost, jak ukončit život, nechce s tím čekat moc dlouho. Podpora výcvikových táborů pro muslimské děti tomuto trendu napomáhá - dítě se naučí do dvanácti let zacházet se všemi smrtelnými zbraněmi. Bere to částečně jako hru, protože život v "normální" společnosti nepoznalo, a místo aut a panenek má v ruce granáty a malý kalašnikov. Dítě si rádo hraje.

Existují pubertální sebevražední atentátníci. Jsou to zfanatizovaní chlapci, ale co je horší, muslimové se neštítí pro podobné akce zneužít ani mentálně postižených dětí. Ty poslechnou na slovo a k čemu vlastně jsou Alláhovi takové děti? Svou smrtí přece celku prospějí daleko víc, než kdyby žily.

Další větší skupinou jsou dívky na konci puberty, od šestnácti let výše, jak se nedávno krvavě ukázalo v moskevském metru. . V Izraeli se stal roku 2002 případ, že šestnáctiletá muslimka Ayat al-Achras se odpálila v supermarketu a zabila kromě sebe člena ochranky a sedmnáctiletou židovskou dívku Rachel Levy. V normálním světě by tyhle dvě děvčata tancovaly na diskotéce, šly na dlouhou procházku na sluníčku, smály se a flirtovaly s chlapci. Ta židovská dívka to dělala. Muslimská jí to zatrhla.

Milovat svého Boha je nejvyšší a nejsvatější povinnost každého muslima a pro víru musí muslim udělat cokoli, co od něj Alláh ústy mullů žádá, včetně oběti nejvyšší. Vždycky se najde další bratr ve víře, jehož děti zalidní dobytá území. Proč tedy šetřit materiálem?
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Atllanka Atllanka | Web | 12. května 2010 v 17:33 | Reagovat

Super moc hezky napsané, zdravím. Mrkni na web, Jyrka drží bobříka mlčení :)))

2 Reinhard Reinhard | 13. května 2010 v 9:05 | Reagovat

Zdravím, dobře napsáno...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama