Miliony Pygmalionů

7. února 2010 v 21:59 | Karolína Kunstová
Moderní společnost si stěžuje, že ženy jsou degradovány do role krásných, bezduchých loutek. Klade se důraz na míry, jichž dosáhne po úporné snaze jen velmi málo žen, na míry bezdětných, mladých dívek. Většina ženské populace těchto měr nikdy nedosáhne a často ani díky odlišné stavbě těla dosáhnout nemůže. Stačí jen robustnější kostra, a z kýžených devadesáti je rázem sto centimetrů bez jakéhokoli nadbytečného tělesného tuku.

Žena ze západu má však vždycky možnost volby. Chce - li studovat, nepotřebuje svolení mužských příbuzných a rozhoduje se sama, co a kdy se bude učit. Chce - li se vdát, má na výběr ze spousty mužů, s kterými se smí setkat, prohlédnout si je, pohovořit si s nimi a v případě sympatií se s nimi scházet dále, dokonce žít bez oddacího listu, aniž by za to zaplatila životem. Muslimka tuto možnost nemá.

U dívčích škol v striktním muslimském světě se sjíždějí potencionální ženichové. Je to naposledy, co tyto dívky vidí bez závoje, tak touží vybrat si tu nejkrásnější. Často jde o postarší muže, kteří již jednu nebo dvě manželky mají, ale jsou dostatečně bohatí na to, aby si stáří osladili křehkou krásou dospívající dívenky, a chtějí jen to nejlepší. Spousta dívek se provdá před patnáctým rokem, ve věku vhodném spíše pro čtení dětských knih a hraní na honěnou, než pro manželství a těhotenství.

Také dietologie je frekventovaným tématem, o to více, že v poušti není příliš příležitostí pěstovat zeleninu a ovoce, a arabské jídlo se tak po staletí sestávalo z masa, datlí, obilnin a luštěnin, mléka, jogurtu,a koření. Jde o nutričně poměrně vyhovující výživu, bohužel arabská kuchyně je také proslavená svými přeslazenými cukrovinkami, jako je chalva, v níž se snoubí spousta oleje, ořechů a cukru. S minimálním pohybem, neboť arabské ženy necvičí - není to ženské a ve čtyřiceti stupních Celsia se cvičit ani nedá - se jedná o ideální dietu na zvýšení tělesné váhy.

Arabská žena je také velmi vděčným zákazníkem plastických chirurgů. Nemluvím teď o nápravné plastické chirurgii, kam patří třeba poúrazová plastika jizev, ale o estetické chirurgii. Pro dosažení dokonalé krásy, aby se líbila stále svému pánu, je dobrý každý prostředek. Jde totiž o víc, než o dokonalou krásu. Jde o život.

Žena se musí svému muži neustále líbit, být upravená a přívětivá. Jinak riskuje zapuzení, a je - li zapuzena, velice těžko se znovu provdá. Většinou se musí vrátit k rodičům, neboť žít sama je těžký hřích. To v lepším případě. V tom horším je rovnou zavražděna, jako se to dosud děje v Indii, aby se nemuselo vracet věno. V Saudské Arábii je navíc "nehoda" a smrt ženy prohlášena většinou za sebevraždu, i když jde o úmrtí, které by "na západě" skončilo na stole vyšetřovatele.

Žena muslima málokdy ví, na čem je, a nejistoty je mnohem víc než jistot. Jediná jistota je totiž to, že jakýkoli muž je nad vámi a jedná - li se o manžela, je nutno ho poslouchat jako Boha. Žena nemá duši a Alláhem se tedy stává její pozemský Bůh. Manžel.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Atllanka Atllanka | Web | 15. února 2010 v 21:06 | Reagovat

Moc dobrý, i když ta opravdová hrůzná skutečnost je nepopsatelná... Čtu teď Zmrzačená - je to o Sanegalce provdané ve 14-ti do Francie za 40-ti letého ortodoxního muslima. Navíc obřezané... V 19-ti už má 4 děti... Muslim jí je dělá jako lístky na sociální dávky, které si nechává a jí drží v bídě. Děs a běs. :(

2 Anna Anna | 9. března 2010 v 2:00 | Reagovat

Nějak mi to nedá, ale proč jsou veškeré konkrétní příklady na tomto blogu vždy využity ke generalizaci o islámu? Chápu, že máte asi k tomuto náboženství výrazně negativní postoj a tudíž je objektivita velmi složitá. Navíc blog je nástroj subjektivní. Přesto mě napadá, co hrozného se Vám v minulosti muselo stát, že máte potřebu to sdělit celému internetovému světu?

No, snad najdete, co hledáte. A doufejme, že Vaše čtenářky a čtenářky budou dostatečně rozumné, aby zdroje jako je tento brali jen jako malý kousek velké skládačky, která rozhodně není tak černobílá.

3 Karolína Kunstová Karolína Kunstová | 9. března 2010 v 9:53 | Reagovat

[2]: Tento blog je negativní vůči islámu, protože právě k účelu poukázat na to, o co se islám snaží, byl před necelými dvěma lety založen.

4 Anna Anna | 9. března 2010 v 13:10 | Reagovat

Dobrá tedy... jen mi to z názvu a profilu autora nebylo úplně zřejmé...

5 ateistka ateistka | 17. června 2010 v 11:31 | Reagovat

[2]: prečo by musela niečo hrozné zažiť? jednoducho sa v danej téme vyzná. vidí v islame nebezpečenstvo, najmä pre ženy, a považuje za potrebné oboznámiť s tým aj iných. varovať ich. čo je na tom zlé?
skúste si aj vy zobrať do rúk Korán a prečítajte si, čo je tam písané o ženách. a potom naďalej mlčte, nikomu o svojich dojmoch z tej hrôzy nehovorte, nikoho pred islamom nevarujte. ak budú všetci ako vy, o chvíľu máme islamské právo šaría aj u nás. už teraz sa v Európe rozťahujú, akoby im to tu patrilo. rozhodne sa nemienia prispôsobiť. práve naopak - požadujú prispôsobovanie sa im a zavedenie šaríe aj v európskych krajinách. PRETO je potrebné ľudí varovať. a práve to Karolína robí.

6 Reinhard Reinhard | 17. června 2010 v 13:29 | Reagovat

@ anna: Jak už tady bylo řečeno, pisatelka nemusela nic hrozného zažít. Stačí vědět, že něco hrozného zažívají ti lidé o kterých se píše na tomto blogu, nebo že něco hrozného můžeme zažít my všichni, pokud se expanzivní islám bude šířit dál.
Jistá znalost islámu a historie jeho expanze + záběry z muslimských zemí, kde kazatelé otevřeně mluví o podřízení světa islámu (a mají statisíce naslouchajících) + videa uřezávání hlav, oběšení či kamenování, to podle mého názoru přesvědčí každého rozumného člověka.
Čapek měl dost důvodů napsat svou Válku s mloky... nechci nikoho z nás s tímto spisovatelem srovnávat, ale myslím, že my máme také dost důvodů mluvit o tom, jaká ideologie se pod závojem krásných slov o míru a pochopení šíří už několik staletí po celém světě.

7 crew crew | E-mail | Web | 4. září 2010 v 15:00 | Reagovat

Tolerance vs slepota vs neznalost je rozdílná věc. Tolerovat něco o čem niv neví je spíše slepota díky neznalosti. Jak se snažím všude říct, tolerovat souseda můžete, ale když zjistíte, že je kanibal a chce někoho sníst, přestanete ho tolerovat. Tak nějak je to nyní u mě s Islámem.

8 plamienka plamienka | 7. října 2010 v 19:13 | Reagovat

Tolerancia musí byť obojstranná. pokiaľ nie je, nie je to tolerancia. Islam našu kultúru netoleruje. prečo my tolerujeme islam?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama