Bez cíle, bez života po smrti toužíme

17. února 2010 v 18:09 | Karolína Kunstová
Během druhé intifády, probíhající v Izraeli od konce září dva tisíce do prosince dva tisíce osm, zahynulo celkově jeden tisíc šedesát dva Izraelců, z toho sedm set dvacet sedm civilistů a tři sta třicet pět příslušníků armády. Všichni byli zabiti Palestinci. Palestinců v této akci zemřelo pět tisíc pět set. Čtyři tisíce osm set šedesát jich bylo zabito příslušníky izraelské armády, čtyřicet sedm izraelskými civilisty a pět set devadesát tři samotnými Palestinci.

Povšimněte si prosím, že palestinské oběti konfliktu nejsou označováni jako civilisté. Někdo možná namítne, že i Izraelci jsou všichni příslušníky vojenských sborů v záloze, povinný vojenský výcvik absolvují jak ženy, tak muži. Rozdíl je v tom, že každý palestinský občan je od mládí vychováván v povinnosti co nejvíce uškodit velkému zlu - Izraeli. To Izrael může za to, že Palestinci žijí v táborech už přes šedesát let. To Izrael může za to, že je tam chudoba, nezaměstnanost a minimální hygienické návyky. To Izrael... ale dost. Okolní arabské státy měly plnou pusu židovských vrahů, vyhánějících nevinné Palestince z území. Z území, které Palestinci napřed prodali a pak chtěli zpátky.

Kde jsou dnes syrští, jordánští, libanonští aktivisté? Kromě mluvčích "utlačovaného" národa, vydělávajících na celé kauze mediální body, je téměř ticho po pěšině. K dobrému tonu blízkovýchodních arabských slavných však patří náhodné zmínky o "izraelské příčině smrti a hrůzy". Chápu to v případě Haife Wahbi, jejíž bratr zahynul při izraelsko-libanonském konfliktu, ale proč se angažuje třeba Libanonka Najwa Karam a hovoří o zlodějích půdy?

Na devadesát sedm procent izraelského území mají pečliví telavivští účetní stvrzenky. To je více, než o sobě může prohlásit snad kterýkoli další stát. Pokud by se mělo izraelské území vracet Palestincům, vznikl by zajímavý precedens. V případě Čech by prošla naše země rukama Habsburků, zrestituovaných Přemyslovců, zpětně pak Slovanů, možná i Židů ( neboť Sámo je možná zkratka jména Samuel a kdo kolem roku šest set cestoval po Evropě, když ne kupci povětšinou jednoho národa? ), Germánů, Keltů, lidu doby bronzové a skončili bychom někde u lidu popelnicových polí.

Židé dokázali za šedesát let vybudovat fungující stát plný bytů, továren, silnic a zahrad. Proč to nedokázali Palestinci, přestože mají také půdu, na které mají stany? Problém je v mentalitě. Být obětí je snadnější a pohodlnější než pracovat. Peníze posílají jak arabští bratři ve formě zakat, tak evropská unie jako tkzv. humanitární pomoc. Židé po válce dostávali také peníze ve formě válečných reparací. Nešlo ovšem o dotace - nahrazoval se jim majetek zabavený před válkou.


A já se ptám: jak dlouho ještě budeme doplácet na své pseudohumanitární cítění? Budeme dál lovit a rozdávat ryby, když už měli lidé z táborů spoustu času naučit se lovit?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lucie Maroszová Lucie Maroszová | Web | 17. února 2010 v 18:18 | Reagovat

Moc hezky napsáno...

2 Atllanka Atllanka | Web | 17. února 2010 v 21:00 | Reagovat

Pravda pravdoucí.... Na svoje chudé peníze nemáme a teroristickým zmetkům je rozdáváme!

3 Anna Anna | 9. března 2010 v 2:08 | Reagovat

Váš spisovatelský styl je opravdu záviděníhodný. A kdyby to tak náhodou nevyznělo, tak to skutečně myslím v dobrém. Jak je řečeno výše:
"Moc hezky napsáno."

Jen mě malinko mrzí, že před čtením tohoto blogu se spousta lidí asi ve škole nedozvěděla, že pokud si o něčem chtějí udělat vlastní názor, tak wikipedie a karolininy úvahy nestačí.

Vaše názory jsou zajímavé a vybíráte si aktuální témata. Jediné, co nechápu: Uspokojují Vás ty nesnášenlivé komentáře pod nimi? Nebo doufáte v oboustrannou debatu? A čtete je někdy vůbec?

4 Karolína Kunstová Karolína Kunstová | 9. března 2010 v 9:51 | Reagovat

Milá Anno, doufám v debatu. Bohužel, pokud jste četla komentáře "zasvěcené" muslimky, poznala jste, že není přístupná debatě ani o samém své základu víry, jakým hadísy bezpochyby jsou. Komentáře čtu, kdykoli přijdu na web a jsou nějaké nové, což je velmi často. Souhlasím s Vaším názorem, že by si lidé měli zjišťovat informace z více zdrojů, ale připadá mi, že oficiální informace v češtině jsou poněkud předžvýkané ( až na čestné vyjímky ) a anglicky se lidé nechtějí příliš učit. Je to obrovská škoda, protože v angličtině je těch materiálů taková spousta, že se to ani přečíst nedá. S přáním hezkého dne
Karol
P. S. Jednu z těch čestných vyjímek naleznete tady http://atllanka.net/

5 Anna Anna | 9. března 2010 v 13:09 | Reagovat

Děkuji za odpověď. Těší mě, že komentáře skutečně pročítáte. Je i hezké, že oboustranná debata se Vám nepříčí. Upřímně ale... oboustranná debata s muslimy na českém blogu? :) Jestli v ni doufáte, doufám v ní s vámi, bohužel v ni ale příliš nevěřím. Jedna žena, která nemá šanci se věnovat své víře z filozofického hlediska natolik, aby ji před Vámi ubránila, určitě stačit nebude.

Každopádně chtěla bych reagovat na Vaši zmínku o materiálech. Je pravda, že toho v češtině zase až tolik vytištěno není. Nesouhlasím ovšem z Vaším odmítáním "předžvýkaného" textu. Předžvýkaný, neboli (podle mého) snadno stravitelný, snadno čitelný a srozumitelný text, rozhodně není naškodu. Stačí aby byl buď sám o sobě objektivní, nebo aby si čtenář našel předžvýkané teze v různých barvách. Web, který prezentujete, možná není předžvýkaný, ale objektivní není ani náhodou. Postoj autorů je dokonce předem uveden v hlavičce, kde je nekompromisně odvržen multikulturalismus.

Proto doufám, že názory pod Vašimi články skutečně povedou spíše ke studiu tématu, než k prohlubování nenávisti. Myslím, že možností, jak informace získat, zase tak málo není.

6 Karolina Kunstová Karolina Kunstová | 9. března 2010 v 13:18 | Reagovat

Anno,
nejde mi o islám jako světonázor muslimů. Jde mi především o to, že se islám snaží vnutit do Čech, s čímž hluboce vnitřně nesouhlasím. Nejsem příznivcem multikulturní společnosti, a je mi jedno, kdo všechno ji velebí. Stejně jako se velebí "holka krev a mlíko" - zkoušela jste to někdy smíchat? Vznikne odpudivě růžová tekutina... :-)

7 Atllanka Atllanka | Web | 9. března 2010 v 21:14 | Reagovat

Vidím, že se tu o mně trochu píše, tak se vmísím, snad to nebude vadit...

Milá Anno, napsala jste tu spoustu řádků a kulantně vylila kýbl jedu, přesně dle zvyku těch, které zde právem odmítáme.

Proč si myslíte, že není tento web objektivní, a hlavně ke komu, a proč by také měl? Zkuste napsat a vyvrátit nějakou konkretní věc, lze pak o ní diskutovat.

Jinak vám mohu doporučit, abyste se v klidu vzdálila z tohoto prostoru, když se vám tu nelíbí, a šla tam, kam vás srdce táhne.

V opačném případě se na mě nezlobte, ale jste to vy, kdo zde porušuje neomaleně svobodu slova, a dokazuje tak sám to, o čem tu paní Kunstová píše.

Že se tím snažíte zcela evidentně o potlačení názoru a práv druhých, o tom není pochyb. Já tu nic neobjektivního narozdíl od vás totiž nevidím, jen samou pravdu a to ještě ve velmi mírné  a sametové formě.

Smiřte se s tím, že islám je pro nás naprosto nepřijatelná násilná ideologie, a nikdy se mu dobrovolně nepodřídíme. Jen blázen by se vzdával svých tak těžce předky vydobytých práv a svobod a podřizoval se něčemu takovémuhle: http://www.atllanka.net/index.php?text=541-taliban-desatero-po-islamsku

8 Atllanka Atllanka | Web | 9. března 2010 v 21:18 | Reagovat

Hlavně si povšimněte toho videa až dole, s tím názvem, Když muslim miluje ženu...

Hezké pokoukání.

9 Atllanka Atllanka | Web | 28. září 2010 v 13:27 | Reagovat

Euper - gratuluju: http://eurabia.cz/Articles/5005-bez-cile-bez-zivota-po-smrti-touzime.aspx

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama