Evropané v kůži indiánů

18. ledna 2010 v 0:31 | Karolína Kunstová
Co mají Evropané společného s Indiány? Tedy - kromě toho, že se jedná o příslušníky téhož živočisného druhu? Zatím nic víc. Brzy tomu však zřejmě bude jinak. Další pouto se vytvoří osudem.

Indiáni přišli do Ameriky pravděpodobně přes pevninský most z východní Asie a jsou potomky žluté rasy, příbuzní Eskymáků a Číňanů. V poklidu, narušeném občas nějakou tou kmenovou válkou, žili na obou amerických kontinentech celá staletí. Do doby příchodu Evropanů.

Myslím, že doba příchodu Kolumba a jeho následovníků do Ameriky je dostatečně známá na to, abych jí nějak blíže zmiňovala. Indiáni začali vymírat nejen na nemoci, které tam dobyvatelé - ač nechtíc - zavlekli, ale především pod noži a puškami zdivočelé soldatesky z celé Evropy.

Měli vlastně jen jedinou možnost přežití. Vydat veškeré zlato a stát se, byť nejchudšími z chudých, ale přece jen křesťany. Jiná cesta neexistovala, kacířství se léčilo oprátkou či hranicí. Eventuálně otroctvím a krátkým životem, končícím za pár měsíců či let naprostým vyčerpáním organismu neustálou nucenou prací.

Obávám se, že pokud se něco nestane, a nestane se to rychle, bude to v Evropě za pár let vypadat podobně. Muslimská populace roste mnohem rychleji než původní evropská. Není daleko doba, kdy muslimové nebudou minoritou, nýbrž majoritou. Pak dojde na situaci, skvěle popsanou v knihách Martina Komárka, zřejmě nejen v Čechách, kde je domovem švejkovství a pružná páteř, ale i v okolí, protože přesila bude jednoduše příliš veliká.

Neříkám, že si Evropané můžou za tento vývoj úplně sami, nebo že sklízí plody toho, co před pěti sty dvaceti lety zaseli. To by byla hloupost. Další nesmysl je, že budou muslimové ve velkém vyvražďovat minoritu původního obyvatelstva. Bylo by jim to k ničemu, lepší je nechat zdejší vzdělané lidi pracovat, protože někdo musí muslimy naučit zacházet s moderními technologiemi a ač je na univerzitách spousta islámských studentů, stačit to pro všechny nebude.

Na druhou stranu, ženy podle islámu nemají duši. Stačí tedy, když získají ke konverzi muže a na zbytku domácího inventáře už nezáleží. Rodit další otroky můžou živé inkubátory i bez změny víry. Všichni lidé se přece rodí jako muslimové. Jen musí prozřít do svého pravého údělu.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 K. K. | 4. srpna 2010 v 18:27 | Reagovat

Tohoto scénáře se nebojím, bude to zlé, ale evropané se nakonec proti musulmanům ubrání. Evropané jsou chytřejší, cílevědomější, pracovitější. Je jen škoda, že politici nedokáží problému zabránit a časem dojde až k občanským válkám. Francie už k tomu má blízko.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama