Osmkrát v životě pannou

31. března 2009 v 20:05 | Karolína Kunstová
Podívejme se na osud běžné dívky z venkova nejmenované africké země, říkejme jí třeba Fatme. Narodí se, vyroste, vdá se, má děti, ráda se pěkně obléká a zdobí. To vše má společné s evropskými dívkami. Co společného nemá, je žebříček hodnot společnosti.

Nejcennější devizou pro budoucí život v Evropě, jejíž hodnoty myšlení jsou ovlivněny ateismem posledního století, je vzdělání a rozvíjení osobnosti dívek. V islámu je to panenství. Dívka musí být panna, když se poprvé vdává. Aby si panenství udržela a během dospívání jí nezlákala touha po milování, užívají muslimové tří na sobě nezávislé, ale podporující se body jednoho systému.

První bod systému je důsledná izolace dívek od chlapců. Existují chlapecké a dívčí školy, dívky jsou hlídány, aby se příliš nevídaly s vrstevníky opačného pohlaví, ven chodí zahaleny jako mumie. Pod burkou není téměř poznat, jde - li o mladou dívku nebo stařenu.

Druhým bodem systému jsou brzké vdavky. V muslimské Nigerii je polovina dívek vdána před patnáctým rokem, některé jsou nevěstami dokonce už v sedmi letech. V asijském Pakistánu se většina žen vdává mezi třináctým a šestnáctým rokem.

Vdávání dívek v pubertě s sebou nese rizika jako je předčasný porod, smrt dítěte, trvalé zdravotní poškození nebo smrt matky - dívka ve věku kolem čtrnácti let není většinou vyspělá natolik, aby porod přežila bez poškození, v "civilizaci" když už dojde k porodu mladistvé či nedospělé dívky, rodí taková dívka císařským řezem a pod lékařským dohledem.

Třetím bodem systému je obřízka. Existuje několik typů této zrůdné operace. První, nejméně poškozující vnější pohlavní orgány, je kliteridoktomie, znamenající odnětí části nebo celého klitorisu.

Druhá ženu připraví o vnitřní stydké pysky, někdy část vnějších. Třetí, nazývaná faraonskou obřízkou, znamená odstranění klitorisu, velkých a malých stydkých pysků a sešití rodidel. Ponechává se jen malý otvor na odtok moči a menstruační krve.

Třetí typ obřízky je zcela jistě nejhrůznějším znetvořením. Při prvním pohlavním styku musí muž velmi často místo penisu použít napřed nůž, aby byl styk vůbec možný. Děs zvyšuje fakt, že po každém porodu ženě znovu rodidla sešijí, aby z ní udělali panenskou hurisku a manžel si mohl užít znovu pocitu "neposkvrněnosti". Přesto je tento typ obřízky na vzestupu, jakkoli při něm hrozí srůsty rodidel, těžké porody, častá smrt matky při porodu a ještě častější smrt dítěte v důsledku dlouhého porodu.

Díky třetímu typu obřízky může být žena osmkrát v životě pannou. Jednou od přírody a sedmkrát díky jehle a niti. Stojí to ale za to?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 BlakeFuh BlakeFuh | E-mail | Web | 29. března 2017 v 5:53 | Reagovat

mexican drug war timeline  <a href=http://tavor.xobor.com/>tavor kaufen rezeptfrei</a>  associates in internal medicine nyc

2 RonnieAxold RonnieAxold | E-mail | Web | 19. dubna 2017 v 17:06 | Reagovat

your texas health benefits  <a href=http://reductil.xoom.it/>acquistare reductil</a>  oxford health find a doctor

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama