Sňatky z rozumu?

30. prosince 2008 v 23:41 | Karolina Kunstova
Vody veřejného mínění rozčeřil případ, kdy doktoři zabránili sňatkům pětileté a jedenáctileté holčičky. Měly se provdat za své bratrance - takovéhle svatby islám miluje. Velbloudi a ženy musí totiž zůstat vždycky v rodině. Pro příklady nemusíme chodit daleko, například první žena Saddáma Husajna, matka Udaje a Kusaje, byla jeho sestřenicí. Prvorozená dcera Mohammadova, Zainab, si vzala svého bratrance z matčiny strany, Abu al-Ase, a Sauda, dcera Zamova, byla před sňatkem s Mohammadem vdána za svého bratrance z otcovy strany.

Jak moc je vůbec sňatek malé dívky v islámu legální? Prorok si vzal svou třetí ženu Áišu, když jí bylo šest let. O panenství jí připravil, když byla devítiletá. Mnozí muslimové namítají, že podobné sňatky byly běžné například i v středověké Evropě, ale vezmu - li příklad Karla IV. a jeho první ženy Markéty, zvané Blanka - byli sice oddáni v sedmi letech věku, ale po sňatku byli odděleni, nevěsta se vrátila ke svým panenkám a ženich ke koni a zbroji. Žít spolu fyzicky začali o víc než devět let později.

A především. Stane - li se, že v Evropě otěhotní dívka před patnáctým rokem, bývá otec dítěte potrestán, protože se jedná o zneužití dítěte. Na "západě" neexistuje stát, kde by se dítě - protože do patnácti let ( často ještě déle, ale to už zákony neošetřují ) se nejedná o ženu, byť je sebevíce tělesně dospělá - smělo vdát, začít sexuálně žít a rodit před zákonným věkem legálně. Islám to vyřešil šalamounsky. Žádný určený limit nemá. Nelze se tedy divit, že něco jako "nelegální věk k sexu" neexistuje.

Mnozí učenci islámu tvrdí, že se jedná jen o finanční a sociální zajištění daných dětí a že s nimi jejich manželé nespí. Věřím tomu, že takové sňatky existují a že si někteří muži počkají, až dívenky skutečně dospějí. Jsou - li ale vdané a de fakto zneužívané, kde se dovolají pomoci?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Laduschka Laduschka | 23. února 2009 v 21:01 | Reagovat

Abychom se nedostali s muslimákama do řeže, to bych nerada... :)))

2 Patricie Patricie | 24. února 2009 v 9:07 | Reagovat

L., dříve nebo později to tak dopadne.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama