Nejsme hrdí na zemi, kde jsme se zrodili?

15. srpna 2008 v 21:22 | Karolína Kunstová
Je v pořádku, pokud přijmeme do své země lidi, kterým hrozí za jejich přesvědčení či politický názor v rodné vlasti smrt.

Není v pořádku, když se nás přistěhovalci, kteří přišli do naší země za výdělkem, snaží přinutit, abychom nejen respektovali jejich názory, ale zcela se jim přizpůsobili. Zlou krev nedělají ti, kteří se sotva zachránili před smrtí. Ti se tiše a dobrovolně přizpůsobí majoritní společnosti a života bez stínu strachu ze smrti si váží.

Lidé, kteří nám chtějí přikazovat, jak chodit ven oblečení, co se smí a nesmí, a ke komu se máme modlit, nepřišli ze strachu. Přišli proto, že v naší zemi spatřují lehčí chleba pro sebe, své rodiny a své děti. Děti zároveň míní chránit před bezbožností, která v jejich očích potáhla celý nemuslimský svět černým flórem.

Z jakého důvodu to ti, jež nám chtějí přikazovat styl oblékání a života, dělají? Naše nezahalené tváře, paže a nohy je prý urážejí v jejich náboženském cítění. Proč tedy opouštěli zemi, kde jejich morální kriteria platí? Kde chodí ženy zahalené a venku se téměř vůbec neukazují? V Berlíně už existují celé čtvrti, kde se nezahalená dívka vystavuje přinejmenším riziku znásilnění, protože bude považována za prostitutku. Jedná se ještě vůbec o evropské území?

Nejde mi do hlavy, co u nás, kde se denně setkávají s morálně nepřípustnými věcmi, dělají. Šel by někdo z nás dobrovolně někam, kde se k němu budou chovat neutrálně, ale budou - i když nevědomky - dělat nepřípustné věci? Nutí někdo Saudky, Dubajanky či Iráčanky, aby chodily v bikinách po veřejných promenádách, jen proto, že ženy v jeho zemi chodí v plavkách na veřejnosti?

Ti, kteří nám u nás doma chtějí poroučet, si budou muset vybrat. Lehčí chléb a přizpůsobení se společnosti, kam přišli jako hosté, nebo návrat k těžkému výdělku. Je to tak těžké pochopit?
Necháme si poroučet od někoho, kdo k nám přišel na návštěvu? Nebo se vzepřeme a budeme si doma určovat podmínky sami?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Atllanka Atllanka | Web | 20. srpna 2008 v 17:08 | Reagovat

Já bych se vzepřela, ale nevím jestli mi to samotné bude něco platné ;) Hezký článeček.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama