Je džihád stále živý?

2. července 2008 v 10:15 | Karolína Kunstová
Nikdo, ani sami muslimové, netvrdí opak.
Existuje několik způsobů, jak džihád provozovat. Je džihád srdce, kde dotyčný bojuje sám se sebou a zahání ďábla ze svého konání. Džihád jazyka, který spočívá v mluvení pravdy a šíření Alláha slovy. Džihád rukou, kdy je muslim povinnen zasáhout tam, kde se děje příkoří, a napravit stav věci. A konečně džihád meče, boj proti nevěřícím, svatá válka.
Nejmírumilovnější forma kromě názvu džihád srdce používá i poetické označení džihád duše. Je s podivem, že je právě tento způsob tak málo rozšířený... Má to však své logické vysvětlení. Na to, aby někdo bojoval tělem, stačí krátký výcvik a několik jednoduchých pohybů. Omotat si kolem sebe pás a stisknout tlačítko, či vzít do ruky zbraň, vsunout náboj, zamířit a stisknout spoušť. Džihád duše vyžaduje léta studia a ještě ho nezvládne každý. Mudžahedínové zvolili cestu nejmenšího odporu a největšího strachu. Debata v televizi ovlivní několik desítek lidí, sebevražedný atentátník ovlivní celý národ - i lidi, kteří televizi nemají a neumí číst, jen tím, že zasáhne do jejich životů svou smrtí.
Džihád žije především ve fanatických myslích. V hlavách, které si jako hlavní program života naplánovaly, jak zbavovat života jiné hlavy. Nebo jak zbavovat hlavy jejich těl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama