Burka nebo vzdělání?

17. července 2008 v 6:19 | Karolína Kunstová
Unionističtí politici se nás snaží přesvědčit, že nemáme lpět na starých tradicích a modernizovat se zcela v duchu nejnovějších evropských trendů. Být multikulti se prostě nosí. Ale proč?
Kdybych měla být pravá multikulti, tak na jaře nosím evropské oblečení, v létě sárí, na podzim burku a v zimě tulení kožešiny. Zrovna tak bych postupně během roku jedla chleba, rýži, čirokové placky a syrové rybí maso. Proč to nikdo z těch, kteří multikulturnost považují za stěžejní, nedělá?
A platí stejný metr pro všechny? Samozřejmě že ne. Některé z kmenů Papuy - Nové Guiney dosud nezakázaly pojídání zabitých nepřátel ( to, že už se tato zvyklost neprovozuje, je jiná věc ) - povolíme jim to v rámci pestré společnosti i u nás? Ne? A proč ne? Proč tedy povolíme arabským děvčatům chodit do škol v burkách? Zvyk jako zvyk!
Možná si řeknete, že burky nikomu neubližují. Zkuste to vzít ale z druhé strany. Zakrytí celého těla včetně hlavy přikazuje muslimkám náboženství, které je v některých islámských státech zároveň justicí. Vyhlásí - li evropská škola, že si burky na svém území nepřeje, pak se tím musí řídit každý, kdo na toto území vstupuje. Stejně jako vy můžete po hostech chtít, aby si u dveří zuli zablácené boty, má každá instituce právo říci, jaké oblečení či chování požaduje.
Vyhlásí - li zákaz burek apriori všechny státní školy, situace se zdánlivě komplikuje. Co však brání lidem, kterým se to nelíbí, založit soukromou školu, kde budou burky povoleny, a nebo se přestěhovat do jiného státu, jež burky povoluje? A jsou - li pro tyto lidi burky důležitější než vzdělání jejich dětí, pak nezbývá než klást si otázku: jak moc důležití jsme pro ně my, kteří burky nenosíme?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 The.Gallant.Crow The.Gallant.Crow | 1. září 2010 v 16:35 | Reagovat

To je všechno pěkné, ale pokud vím, Evropa ráda a hodně často hlásá něco o svobodě a toleranci a blablabla. Proč tedy zakazovat ženám nosit jejich nikáb a možnost zahalování? Ano, pokud v Evropě chtějí žít, musí se přizpůsobit. To je, aby na vyzvání odhalily tvář kvůli identifikaci a v nemocnici nevyřvávaly že musí mít jen muslimskou ženu-doktorku. V Koránu se ale píše že zdraví ženy je přednější a když není jiného zbytí, prostě jí nemuslim-muž-lékař ošetří. To je tak vše, v čem by se měla v Evropě přizpůsobit, nic jiného nevidím. To snad nám budou pomalu Unionisté nařizovat nosit uniformy, chodit v lajně jako čínská armáda a běda jestli si někdo místo černých ponožek veme bílé. Lidi vzpamatujte se....

2 Dany Dany | E-mail | Web | 6. prosince 2011 v 17:53 | Reagovat

Ale jo, proč ne....:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama